29% часткав промисловому виробництві яєць в Україні

29% частка
в промисловому виробництві яєць
в Україні

Історія

2003

2003 року Олег Бахматюк придбає птахофабрику "Авангард" і засновує дочірнє підприємство - фабрику для підрощування ремонтного молодняку "Авангард-Агро" на заході України неподалік від міста Івано-Франківськ. З цього моменту бере початок компанія Авангард. Пізніше холдинг був названий на честь цієї першої птахофабрики.

2003-2009

Компанія розвивається шляхом злиттів і поглинань, а також органічного зростання. За цей період Компанія придбає 18 птахофабрик, 3 інкубатора та 4 комбікормових заводи. Для забезпечення виробничих потреб у ремонтному поголів'ї Компанія будує 7 птахофабрик для підрощування молодняка. У той же період Компанія будує склади для тривалого зберігання яєць, а також 2 комбікормових заводи. Ця стратегія забезпечує присутність Компанії в 14 регіонах України і в Криму та зміцнює вертикальну інтеграцію бізнесу. 2007 року завершено будівництво та розпочато работу заводу з переробки яєць "Імперово Фудз" (хоча до 2009 року підприємство юридично не входило до складу Компанії). Компанія побудувала завод з нуля і оснастила його інноваційним обладнанням від датської компанії Sanovo - світового лідера в області виробництва обладнання для переробки яєць. Авангард стає найбільшим виробником яєць і сухих і яєчних продуктів в Україні.

23 жовтня 2014 року відповідно до законодавства Кіпру створюється керуюча холдингова компанія під назвою AVANGARDCO IPL.

2010

AVANGARDCO IPL заявляє про себе на міжнародних фінансових ринках – Компанія успішно проводить первинне розміщення акцій на Лондонській фондовій біржі і залучає інвестиції в розмірі 208 мільйонів доларів США. Ще близько 200 мільйонів доларів США було залучено шляхом розміщення Єврооблігацій.

2011-2013

Компанія продовжує органічне зростання. Завдяки масштабній інвестиційній програми будівництва двох сучасних птахокомплексів "Авіс" і "Чорнобаївське" загальна потужність Компанії по утриманню курей-несучок збільшилась до 30,1 мільйонів голів, а потужність з виробництва яєць досягла 8,6 мільярдів яєць. Крім того, Компанія збільшила потужності заводу "Імперово Фудз" з 3 мільйонів до 6 мільйонів яєць переробки в день.

2014

2014 року Авангард отримує важливі дозволи, необхідні для успішного розвитку експортних напрямків. 30 вересня 2014 року, "Імперово Фудз" отримує офіційний дозвіл на експорт сухих яєчних продуктів в Європейський Союз. 18 серпня 2014 року Компанія отримала сертифікат кошерности яєць і яєчних продуктів.

2014 року у зв'язку з анексією Кримського півострова та військовим конфліктом на території Східної України, Компанія припиняє діяльність і знецінює наступні активи: птахофабрику "Южная Холдинг", птахофабрику для підрощування ремонтного молодняка "Южная Холдинг", птахофабрику і інкубатор "Птахокомплекс", а також птахофабрику "Червоний Прапор", птахофабрику для підрощування ремонтного молодняка "Червоний Прапор", птахофабрику "Інтербізнес" і "Вуглегірській комбікормовий завод".

2015

В жовтні 2015 року Компанія реструктуризує Єврооблігації на суму 200 мільйонів доларів США і продовжує термін їх обігу з жовтня 2015 року по жовтень 2018 року.

2016

AVANGARDCO IPL реструктуризує кредитну заборгованість перед АТ «Ощадбанк» та продовжує термін її погашення до 2022 року c відстрочкою погашення тіла кредиту до 2018 року.

Птахокомплекс «Авіс» сертифікований за стандартом ISO 22000:2005 (Система управління безпекою харчових продуктів). Група компаній Avangardco проходить сертифікацію за міжнародним стандартом ISO 9001:2015, який встановлює вимоги до систем управління якістю в організації.

Ключові факти

29% частка

в промисловому виробництві яєць в Україні

Останні оновлення